×

Informujemy, że wszystkie złożone i opłacone zamówienia do 03.12.2023 zostaną dostarczone do 22.12.2023.  

Jak urządzić przedpokój w bloku? Pomysły na aranżacje

Jak urządzić przedpokój w bloku? Pomysły na aranżacje

Przedpokój to wizytówka mieszkania – jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą nasi goście. Urządzenie go w funkcjonalny i elegancki sposób nie jest łatwe. Jak urządzić przedpokój w bloku i domu jednorodzinnym?

Jak urządzić mały przedpokój?

Urządzając przedpokój można zastosować kilka tricków, które optycznie powiększą pomieszczenie. Jednym z nich jest pomalowanie ścian na jeden jasny kolor. To sprawi, że światło będzie odbijać się od ścian, powiększając pomieszczenie. Kolejny trick to zawieszenie w korytarzu w bloku dużego lustra. To pomoże optycznie wydłużyć korytarz. Szukając lustra do przedpokoju warto wybrać takie, które ma delikatną ramę, by uniknąć stworzenia efektu niepotrzebnej ciężkości.

Następną sztuczką, którą można wykorzystać, aranżując mały przedpokój w bloku jest dywan w pasy. Dzięki niemu wnętrze stanie się optycznie większe. Lustro i dywan już wybrane, więc przyszedł czas na meble. Szukając mebli do korytarza o małym metrażu warto wybrać szafę o wysokiej zabudowie z przesuwnymi drzwiami. To funkcjonalne rozwiązanie, które nie zagraci przedpokoju.

Aranżując wąski przedpokój w bloku dobrze postawić na wieszaki wiszące. Stojące wieszaki zajmują więcej miejsca, wiec zawężą przejście i utrudnią swobodne poruszanie się. Dodatkowo wiszące wieszaki często mają piękne wykończenia, które przedpokojowi dodadzą uroku.

Wąski przedpokój

Do wąskiego przedpokoju warto wstawić skrzynię z ławeczką i otwieranym wiekiem lub otwartymi półkami. To ułatwi przechowywanie np. butów. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem do małego przedpokoju jest fototapeta z panoramicznym zdjęciem. Powiększy optycznie pomieszczenie i będzie pięknie wyglądać.

Kolejną sprawą, która może spędzać sen z powiek podczas  urządzania przedpokoju jest oświetlenie. Wybierając lampy do korytarza dobrze jest rozmieścić je punktowo. Idealne do tego są kinkiety, halogeny lub taśmy ledowe.

Jak pomalować mały przedpokój?

Pomysł na przedpokój w bloku… pomyślmy… jest często mały i dość ciemny, więc trzeba go rozjaśnić. Najprostszy sposób to kolory. Do przedpokoju najlepiej wybrać beże, szarości oraz pastele. Ciekawie zaprezentują się także desenie lub akcenty w innych kolorach. Gdy trzeba pomalować wąski przedpokój dobrze ostatnią ścianę pomalować kolorem w ciemniejszym odcieniu niż pozostałe.

Przedpokój w bloku warto „uzupełnić” o jasne drzwi. Taki wybór zapobiegnie optycznemu pomniejszeniu przestrzeni. Dodatkowo jasne drzwi w przedpokoju ze ścianami w ciemniejszym kolorze będą pięknym akcentem przełamującym.

Pomysły na mały przedpokój

Przedpokój jest dość trudnym wnętrzem do urządzenia, bo powinien być i ładny i funkcjonalny. Wiele zależy od kształtu i metrażu pomieszczenia. W większym korytarzu można wstawić ozdobne stojące wieszaki i pionowe lutro w bardziej ozdobnej ramie.

Jednym z ciekawszych pomysłów na wystrój przedpokoju w bloku jest zawieszenie na ścianie kwietników. Żywe rośliny sprawią, że przedpokój stanie się bardziej przytulny, zachęcając do odwiedzin.

Remont przedpokoju

Planując remont przedpokoju warto zastanowić się również nad wymianą podłogi. Do małego przedpokoju idealnie wpasuje się jasna drewniana podłoga. W takim przedpokoju dobrze będzie wyglądać także pufa Band w kształcie walca w jasnym lub kontrastowym kolorze. Podczas remontu przedpokoju warto także zmienić oświetlenie – wybrać taśmę ledową ze światłem w oryginalnym kolorze lub zamontować punktowo halogeny. Takie rozwiązanie pozwoli rozjaśnić przedpokój w bloku z szafą, której korpus może je zaciemniać. Gdy obok szafy mamy wolną przestrzeń, a przedpokój jest długi, można wstawić do niego pufę z pojemnikiem Ludo w jasnym kolorze, która będzie funkcjonować jako ławka.

Aranżacja przedpokoju w bloku

Jak stworzyć piękny przedpokój w bloku? Szukając pomysłu na wystrój przedpokoju w bloku można zainspirować się ulubionym stylem albo motywem ze sztuki. Gdy przedpokój jest większy, jedna ze ścian może pełnić funkcję ekspozycyjną – rozwieszone ramki ze zdjęciami, czarno-białe plakaty czy kilka ładnie wydanych książek stworzą w tym reprezentacyjnym pomieszczeniu niepowtarzalny klimat.

Pomysł na przedpokój w bloku może także bazować na meblach. W przedpokoju w stylu skandynawskim świetnie zaprezentuje się długa biała ławka i drewniane deski położone na ścianie. W przedpokoju w bloku dobrze sprawdzą się też proste kształty – kwadraty i prostokąty lub koła. Gdy podstawowym meblem w przedpokoju jest szafa bez lustra, warto je wstawić. Pionowe w pięknej metalowej ramie bez zdobień pomoże optycznie powiększyć pomieszczenie.

Kolejnymi inspiracjami przedpokoju w bloku mogą stać się gołe ściany. Szukając dodatków do przedpokoju można pobawić się kształtami, kolorami i stylami. Ścianę można udekorować obrazami lub plakatami w delikatnych ramach, naklejkami ściennymi w pasującym stylu albo stojącą wąską lampą.

W przedpokoju pięknie zaprezentują się także wybrane szafki pod lustrem. Można na nich ustawić wazon z kwiatami, metalowe osłony na świece lub lampy albo stojak na szaliki. Na takiej szafce pięknie zaprezentuje się także wybrany antyk lub rodzinna fotografia.