×

Jakie łóżko małżeńskie wybrać?

Jakie łóżko małżeńskie wybrać?

Młode małżeństwa, urządzając swoje wymarzone mieszkanie, szukają odpowiedniego łóżka małżeńskiego. Powinno pasować do wystroju, idealnie mieścić się w sypialni oraz mieć odpowiedni materac i wymiary. Na co zwrócić uwagę, szukając łóżka małżeńskiego? Jak wybrać idealne łóżko do sypialni?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie łóżka małżeńskiego?

Znalezienie odpowiedniego łóżka do sypialni to dla wielu wyzwanie. Jest kilka aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas poszukiwań. Pierwszym z nich jest metraż sypialni. Kolejny to upodobania – podwójny zagłówek czy jego brak? Łóżko z pojemnikiem na pościel? Rozkładane czy jednak nie? Odpowiedzi na te pytania pozwolą zaplanować wybieranie łóżka małżeńskiego tak, by wyglądało pięknie i było funkcjonalne. Kolejna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę to styl sypialni. Każda z wybranych aranżacji rządzi się nieco innymi prawami – jedna jest pełna blichtru i wielkogabarytowych mebli, inna minimalizmu oraz stonowanych kolorów. Zawsze warto pamiętać, że łóżko w sypialni powinno być po prostu wygodne. Przyjrzyjmy się bliżej cechom łóżka małżeńskiego, o których trzeba pomyśleć przed kupnem.

Wielkość

Pierwszym aspektem, na który zwracamy uwagę podczas wybierania łóżka do sypialni jest jego wielkość. Należy dobrać ją odpowiednio do wzrostu oraz metrażu sypialni. Do małej sypialni lepsze będzie mniejsze łóżko, a do dużej idealnie dopasuje się łóżko podwójne z zagłówkiem takie jak np. Lewis czy Marlon z pikowanym zagłówkiem.

Szukając odpowiednich rozmiarów łóżka do sypialni warto je wybrać tak, by zapewnić ciąg komunikacyjny o szerokości ok. 1 m. Ważna jest także powierzchnia spania – lubiący mieć dużo miejsca do spania warto postawić na łóżko 160 x 200 cm. To tzw. rozmiar pośredni, który zmieści się w sypialni o każdym metrażu. Łóżko małżeńskie musi być także dopasowane do wzrostu obu partnerów – nie może być zbyt krótkie, dlatego optymalna długość łóżka wynosi od 200 do 220 cm.

Wysokość

Kolejna cecha wygodnego łóżka małżeńskiego, na którą trzeba zwrócić uwagę to wysokość. Niższe łóżko będzie idealne do sypialni na poddaszu albo antresoli. Odpowiednio dobrana wysokość sprawi też, że łóżko będzie wygodne i zapewni odpowiednie podparcie odcinkowi piersiowemu kręgosłupa podczas np. oglądania filmu w sypialni.

Zagłówek

Szukając łóżka z zagłówkiem warto też zwrócić uwagę na jego wysokość, ponieważ dobrze dobrany zapewni idealne miejsce na czytanie przed snem czy obejrzenie filmu. Jednym z ciekawszych modeli łóżka podwójnego z zagłówkiem jest Marlon z panelami bocznymi i pikowanym zagłówkiem. Świetnie pasuje do sypialni w stylu glamour.

Zagłówek do łóżka małżeńskiego ciekawym i modnym elementem, który uzupełni aranżację. Dodatkowo sprawi, że mole książkowe będą mieć wygodne miejsce do czytania. Jak dobrać zagłówek do łóżka w sypialni? Pierwszą kwestią jest rozmiar – najlepiej o szerokości proporcjonalnej do szerokości łóżka. Drugi aspekt to sposób montażu. Część modeli zagłówków przykręca się do ramy, a część do ściany. Wygląd i twardość to kolejne ważne elementy wybierania zagłówka. Wygląd pomoże ukształtować styl sypialni, a odpowiednia twardość pozwoli uniknąć bólu kręgosłupa. Jedną z ciekawszych propozycji łóżek z zagłówkiem Jewel z wysokim pikowanym zagłówkiem, który będzie pięknie wyglądać i stanie się ozdobą całej sypialni.

Stelaż

Łóżko w sypialni powinno mieć odpowiednio dobrany stelaż. Zapewni to odpowiednią cyrkulację powietrza, chroniąc przed gromadzeniem się wilgoci pod materacem i rozwojowi roztoczy. Ważne, by był stabilnym podparciem dla materaca. Powinien być wytrzymały i odporny oraz amortyzował nacisk. Istotny jest także materiał stelaża – najtańsze są z drewna, a najdroższe z metalu. Stelaż łóżka małżeńskiego powinien również być dość lekki, jeśli wybierzemy łóżko z pojemnikiem na pościel albo model rozkładany.

Wytrzymałość i stabilność

Ostatni bardzo ważny aspekt podczas szukania wygodnego łóżka małżeńskiego to jego wytrzymałość i stabilność. Wybierając łóżko małżeńskie trzeba także zapewnić mu stabilność. Im bardziej odporny na odkształcenia materiał  stelażu, tym większa wytrzymałość łóżka. Warto też postawić na odpowiednią szerokość nóżek, które również pomogą zapewnić odpowiednią stabilność łóżka.

Ile kosztuje łóżko małżeńskie?

Po wybraniu łóżka do sypialni czas na ostatni i dla wielu najważniejszy aspekt, czyli cenę. Zadając sobie pytanie – Ile trzeba będzie zapłacić za łóżko małżeńskie? Wiele zależy od wybranego modelu oraz funkcjonalności. Najtańsze łóżka małżeńskie można kupić za ok. 2000 zł, a najdroższe za ponad 5000 zł. W Smart Line Furniture często pojawiają się promocje, więc często nie sensu czekać z zamówieniem wymarzonego łóżka do sypialni małżeńskiej.