×

Aby korzystanie ze strony było w pełni możliwe korzysta ona z ciasteczek. Aby zachować zgodność z nową dyrektywą o prywatności, musimy poprosić Cię o zgodę na przetwarzanie cookies. Czytaj więcej

Akceptuję

Informujemy, że wszystkie złożone i opłacone zamówienia do 21.07.2024 zostaną dostarczone do 29.07.2024.  

Ciemne meble do salonu - do czego będą pasować?

Ciemne meble do salonu - do czego będą pasować?

O ile ciemnobrązowe meble są dość często wybierane, o tyle z np. ciemnoczerwonymi nie jest już tak łatwo. Bardziej energetyczne kolory w swoich najciemniejszych odcieniach mogą nie pasować do każdego stylu i koloru ścian. Do jakiego wnętrza pasują ciemne meble? Na co zwrócić uwagę, szukając ciemnych mebli do salonu?

Ciemne meble do salonu

Wybranie ciemnych mebli do salonu może stać się nie lada wyzwaniem. Dlaczego? Z kilku powodów. Pierwszym jest dopasowanie ich do koloru ścian i podłogi. Choć wydaje się to dość łatwe, nie zawsze takie jest. Do bardzo jasnej podłogi często lepiej pasują meble w ciemniejszym kolorze. Drugi powód to dopasowanie mebli do koloru ścian. Warto najpierw kupić meble, a później malować salon. Trzecim jest „zgranie” wszystkich mebli w spójną aranżację. Zdarza się, że najpierw kupujemy, np. sofę, a dopiero później szafę czy witrynę.

Jak urządzić salon z ciemnymi meblami?

Ciemne meble połączone z jasną drewnianą podłogą pięknie się prezentują. Są idealne do klasycznych wnętrz. Jasna podłoga i ciemne meble tworzą wtedy harmonijną całość z pięknym kontrastem. Dodatkowo wyglądają elegancko i stają się bazą do stworzenia efektownej aranżacji. poza tym dzięki takim meblom można bawić się dodatkami. Na czarnym stole można ustawić kryształowy wazon, a na ciemnobrązowym regale srebrną lub złotą ramkę na zdjęcia.

Ciemne meble świetnie nadają się  do salonów w stylu glam, retro lub angielskim. Ciemnobrązowy regał na całą ścianę i sofa z poduchami sprawią, że wnętrze ze ścianami w chłodniejszym kolorze stanie się cieplejsze.

Ciemne sofy nadają się również do domowego gabinetu w stylu angielskim lub klasycznym. Najpiękniej zaprezentują się sofy Chesterfield Modern Wood ze skórzanym obiciem. ich masywny wygląd i klasyczna skóra pozwolą dodać salonowi elegancji. Poza tym ciemne sofy pięknie prezentują się na tle jasnych ścian.

Jaki kolor ścian do ciemnych mebli?

Ciemne meble w salonie mają wiele zalet. Jedną z ich jest harmonijne współgranie z jasnymi ścianami, np. beżowymi lub białymi. Białe ściany i białe meble mogą stworzyć optycznie zlaną masę. Dlatego w salonie z białymi ścianami warto postawić ciemne meble. W salonie z jasnym kolorem ścian, np. błękitnym można ustawić meble w podobnym odcieniu, np. ciemnoniebieskim. Dodatkowo w tak urządzonym pokoju dziennym można ustawić ciemny narożnik, np. Harlow.

Ciemne ściany i ciemne meble w salonie to również dobry pomysł, jednak wymagający sporo uwagi. Gdy zdecydujemy się na bardzo ciemny kolor ścian, warto wtedy wybrać jaśniejszy kolor mebli. Możemy wtedy uzyskać ciekawy efekt tonowania. Do ciemnobrązowych mebli będzie również pasować brudny róż. Ściany w tym kolorze staną się oryginalnym akcentem w salonie.

 

Jak wybrać kolor ścian do ciemnych mebli?

To pytanie dość trudne, ponieważ wszystko zależy od stylu, który wybraliśmy. Gdy naszym ulubionym stylem jest wypełniony prostotą i minimalizmem styl skandynawski, postawmy na białe ściany i ciemne meble w oryginalnym lub klasycznym kolorze. Ciemne meble do salonu skandynawskim staną się pięknie współgrającym akcentem. Dodatkowo białe ściany i ciemne meble w pokoju dziennym w tym stylu stworzą harmonijną całość.

Gdy wolimy styl klasyczny, retro lub glam i wybierzemy bardziej oryginalny kolor ścian, warto postawić na odrobinę jaśniejsze lub czarne meble. W pokoju dziennym w stylu retro dobrze zaprezentują się bardzo ciemne meble, np. brązowe. Ciemne meble w salonie w tym kolorze ocieplą cały pokój i nadadzą  mu charakter.

Podsumowując szukanie odpowiedniego kolory ścian do ciemnym mebli warto kierować się stylem, intuicją i możliwością przemalowania ścian

 

Jak dobrać kolor podłogi do ciemnych mebli?

Jednym z ważniejszych elementów podczas projektowania salonu jest wybór koloru podłogi. Jak dobrać kolor podłogi do ciemnych mebli? Jak dobrać kolor podłogi do ciemnych mebli? Jasna podłoga i ciemne meble to często wybierane połączenie, ponieważ pozwala na przełamanie kolorów. biała podłoga świetnie kontrastuje z czarnymi lub ciemnobrązowymi meblami.

Ciemna podłoga i ciemne meble w salonie to też ciekawe połączenie. Warto tutaj zastanowić się nad jasnym kolorem ścian. Mahoniowa drewniana podłoga i bardzo ciemne meble do salonu to dobre rozwiązanie dla miłośników klasyki. Białe ściany, mahoniowa podłoga i ciemne meble to klasyczne rozwiązanie, które połączone z piękną ciemną sofą sprawi, że Twój salon będzie pięknie wyglądać.

 

Ciemne sofy w salonie - aranżacje

Ciemne sofy mogą stać się bazą do wielu aranżacji. Mogą być również tylko akcentem dodającym charakter wnętrzu. Szukając pomysłu na aranżację salonu z ciemną sofą warto zastanowić się najpierw nad jej kształtem i stylem. Prosta, mobilna i mała sofa Nimbus świetnie sprawdzi się w salonie skandynawskim. Będzie idealna także do małego pokoju dziennego.

Ciemne sofy są świetne również do domowego kącika czytelniczego w salonie. Są łatwe w utrzymaniu w czystości. Do takiego kącika w salonie doskonała będzie sofa z szerszymi podłokietnikami, np. Dillon Velvet lub Kooper w kształcie muszli.