×

Aby korzystanie ze strony było w pełni możliwe korzysta ona z ciasteczek. Aby zachować zgodność z nową dyrektywą o prywatności, musimy poprosić Cię o zgodę na przetwarzanie cookies. Czytaj więcej

Akceptuję

Informujemy, że wszystkie złożone i opłacone zamówienia do 15.06.2024 zostaną dostarczone do 24.06.2024.  

Jaką sofę wybrać do wnętrza w stylu industrialnym?

Jaką sofę wybrać do wnętrza w stylu industrialnym?

Styl industrialny ma swoje początki w latach 50. XX wieku w Ameryce. Nie powstał z potrzeby stworzenia czegoś nowego i wyjątkowego, a bardziej z konieczności. Jaka to była konieczność? Zagospodarowanie pustych fabryk i pomieszczeń przemysłowych. Nikt nie przypuszczał, że powstanie coś, co dziś jest symbolem ekskluzywności i minimalizmu. 

 

Jakie są charakterystyczne cechy stylu industrialnego? 

Industrializm wszystkim kojarzy się z przestrzenią, loftowymi wnętrzami i dużymi oknami. Wysokie pomieszczenia, antresole, surowe wnętrza. Wymieniać można tak bez końca, ale my skupimy się na tych podstawowych cechach, które są najbardziej istotne.

Zaczniemy od minimalizmu, który jest tutaj podstawą aranżacji w stylu industrialnym. Nie przesadzamy z dekoracjami, okna nie powinny mieć zasłon, a tym bardziej firan. Główną rolę gra tutaj duża przestrzeń i nie warto zabierać jej na rzecz zbędnej szafki, regału, czy innych bibelotów.

Jeśli decydujemy się na jakieś dodatki muszą być neutralne – nie mogą rzucać się w oczy. Najlepiej, aby były to wysokie lampy najlepiej w kolorze czarnym lub złotym. Modny jest także kolor miedziany i ceglasty, dlatego bardzo często w industrialnych salonach widzimy na wierzchu instalację – widoczne rury i rureczki podkreślają surowy klimat. Ściany także w wielu przypadkach to odkryta cegła, którą wystarczy dobrze zaimpregnować i spełnia funkcję ozdobną .

Chcemy jeszcze wspomnieć o wolności, którzy wszyscy wymieniają podczas aranżowania wnętrz industrialnych. Nie ma tutaj podziałów na kuchnię, salon, pokój dzienny, domowe biuro. Wszystko jest w otwartej przestrzeni i stawianie ścianek działowych, czy stosowanie innych rozwiązań na dzielenie pomieszczeń jest tutaj surowo zabronione, ponieważ wtedy cała harmonia i klimat miejsca zostaje zaburzony.

Przechodzimy do najważniejszego punktu dla nas, czyli do mebli w stylu industrialnym. Asortyment naszego sklepu jest tak bogaty, że nie będziesz miał problemu wybrać czegoś do wnętrza zaprojektowanego w nurcie industrialnym. Wygodne kanapy w stylu industrialnym i duże narożniki będą pięknie prezentować się w tak dużych przestrzeniach.

 

Jakie sofy i narożniki pasować będą do wnętrza zaprojektowanego w stylu industrialnym?

Wnętrza industrialne rządzą się swoimi prawami. Nie lubią nowoczesnych mebli, przekombinowanych i w jasnych kolorach. Sofy trzyosobowe w stylu industrialnym mogą w jakiejś części wypełnić ogromną przestrzeń w salonie. Często są wybierane całe zestawy wypoczynkowe np. sofa trzyosobowa, dwuosobowa i wygodny fotel. Inni próbują wypełnić wnętrze samym narożnikiem. Ważne aby taki narożnik był duży i wykonany w tapicerce szarej lub czarnej. Nie warto bawić się tutaj kolorami, ponieważ cały urok takiego wnętrza może być mocno zaburzony. Szare sofy, szare narożniki i fotele – to meble idealne do stylu industrialnego

 

Przygotowaliśmy kilka propozycji sof i narożników pasujących do industrialnego stylu.

Sofa trzyosobowa Mirage – to nasz numer jeden jeśli chodzi o wybór sofy do salonu industrialnego. Jest prosta, ale kilka pikowań na oparciu i modne poduszki dekoracyjne robią dużą robotę i nadają jej niesamowitego klimatu. Materiał i jego kolorystyka to szarość, brąz i zieleń. Do kompletu możesz wybrać także sofę dwuosobową lub fotel

 

Dwuosobowa sofa Plia – na pierwszy rzut oka, prosta, klasyczna sofa. Kiedy przyjrzymy jej się bliżej możemy zauważyć oryginalny materiał, który sprawia, że sofa dwuosobowa Plia pasować będzie do industrialnej aranżacji. Drewniane nogi lekko unoszą całą konstrukcję mebla, a cała kolorystyka tego modelu pozwala na wybranie czegoś naprawdę neutralnego i stonowanego.

 

Narożnik prawy Belleduży narożnik, który pasuje tylko do naprawdę dużych przestrzeni. Jest bardzo wygodny, oryginalny pod względem formy. Oparcie to miękkie poduszki. Wyglądają nie tylko oryginalnie, ale na pierwszy rzut oka można sobie wyobrazić komfort użytkowania takiego narożnika. Jego kolorystyka jest bardzo ciemna, stonowana co pomoże przy wyborze odpowiedniego koloru do wnętrza industrialnego.

 

Sofa trzyosobowa Storm – szara sofa Storm sprawdzi się świetnie w surowych wnętrzach. Duże, miękkie poduszki siedziskowe i oparciowe gwarantują komfort. Nietypowy wzór tkaniny daje poczucie, że sofa jest zaprojektowana troszkę w starym stylu. 

 

Szezlong Chester – jest wyjątkowy i z pewnością pozwoli na urządzenie wnętrza ze smakiem i klasą. Dobór kolorystyczny jest tak trafiony, że leżanka Chester do wnętrza industrialnego także będzie pasować. Możesz pomyśleć wtedy także nad wyborem czegoś z linii Chesterfield i kupić sofę trzyosobową i dwuosobową z tej linii i stworzyć duży, wygodny komplet wypoczynkowy. Modne pikowania, elegancki materiał. To może być strzał w dziesiątkę.