×

Aby korzystanie ze strony było w pełni możliwe korzysta ona z ciasteczek. Aby zachować zgodność z nową dyrektywą o prywatności, musimy poprosić Cię o zgodę na przetwarzanie cookies. Czytaj więcej

Akceptuję

Informujemy, że wszystkie złożone i opłacone zamówienia do 26.11.2024 zostaną dostarczone jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia  

Pokój w szaro-zielonych kolorach. Inspiracje i przydatne porady

Pokój w szaro-zielonych kolorach. Inspiracje i przydatne porady

Połączenie szarości i zieleni to jeden z ciekawszych duetów, które stały się popularne. Dzięki niemu można stworzyć uniwersalne oraz oryginalne wnętrze. Szaro-zielony może salon, pokój gościnny oraz pokój dziecięcy. Projektując pokój w tych kolorach, należy pamiętać o umiarze i dopasowaniu wszystkich elementów tak, by stworzyć harmonijną całość, która będzie doskonale się prezentować. Jak urządzić piękny pokój szaro-zielony?

Jak urządzić szarozielony pokój?

Pokój szaro-zielony jest dobrym pomysłem, ponieważ łatwo go zaaranżować, pozwala stworzyć miejsce idealne do wypoczynku oraz stanie się  harmonijnym pokojem. Dodatkowo ten duet sprawdzi się w stylach skandynawskim, loft oraz minimalistycznym i nowoczesnym.

Planując aranżację szaro-zielonego wnętrza, zacznij od zaplanowania sposobu połączenia tych dwóch kolorów – farba czy tapeta? Możesz też wybrać zielone meble i szare ściany lub odwrotnie; postawić na dekoracje w obu tych kolorach na tle bardzo jasnej szarości lub bieli czy écru. Dodatkowo różne odcienie szarego lub bardzo jasny zielony mogą stać się ciekawym tłem aranżacji w stylu urban jungle. Łącząc style, warto poprosić o radę architekta wnętrz, który podpowie, jakie odcienie szarego i zielonego połączyć tak, by m.in. optycznie powiększyć małe wnętrze lub uniknąć efektu zaciemnienia i przytłoczenia pokoju.

Nowoczesny salon w szaro-zielonych kolorach

Szaro-zielony salon podzielony na strefy idealnie połączy oba te kolory. Przykładowo w wypoczynkowej może stanąć nowoczesny narożnik modułowy Charles albo oryginalną sofę Bali. Przy stole jadalnianym w drugiej strefie mogą stanąć skandynawskie krzesła Albion albo Felton Buk.

Nowoczesny salon szaro-zielony to także elementy wystroju w stylu glamour. W takim pokoju dziennym mogą pojawić się welurowe kafle, które dodatkowo poprawią akustykę wnętrza. Dodatkowo staną się tym akcentem, który pozwoli sprawić, że salon będzie przytulny i oryginalny.

Meble w takim salonie mogą mieć kolor naturalnego drewna lub butelkowej zieleni, a nawet ciemnoszary. Każdy z nich sprawi, że wnętrze stanie się jednocześnie oryginalne, ładne i ułatwi wyciszenie po ciężkim dniu.

Najlepsze dodatki do tak urządzonego salonu to:

  • donice z żywymi kwiatami,
  • poduchy i narzuty oraz koce,
  • wazony na cięte kwiaty,
  • zasłony,
  • ramki na zdjęcia,
  • osłonki na doniczki,
  • stojące lampy z oryginalnym kloszem.

Pokój szarozielony dla chłopca 

Pokój szaro-zielony dla chłopca może stać się wyzwaniem dl każdego rodzica. Szukając inspiracji na pokój dla chłopca, w którym pojawią się szarość i zieleń, warto szukać w zainteresowaniach dziecka. Dla zapalonego młodego botanika doskonałym wyborem będzie stworzenie strefy wypoczynkowej z zielonymi ścianami i wiszącymi półkami na książki i donice z roślinami. Strzałem w dziesiątkę będzie też wyróżniający się na tle szarej ściany zielony tipi do zabawy. Natomiast w strefie do nauki postaw na szarości z zielonymi akcentami, np. zieloną lampką na biurko. W pokoju małego kierowcy doskonale sprawdzą się szare meble z zielonymi akcentami oraz łóżko w kształcie auta F1 z ciekawymi zielonymi printami czy ramą. 

Do pokoju nastolatka warto wstawić zieloną sofę Neat lub narożnik z funkcją spania Globe. Ciekawym pomysłem będzie również rozdzielenie stref drewnianymi lamelami pomalowanymi na zielono. Niebanalnie zaprezentują się też meble z zielonymi frontami. Dzięki nim szaro-zielony pokój młodzieżowy stanie się równocześnie ładny, oryginalny i doskonały do spędzania czasu na nauce lub zabawie czy z przyjaciółmi.

Pokój szarozielony dla dziewczynki

Dziewczęcy szaro-zielony pokój powinien być połączeniem stonowanych i subtelnych odcieni obu kolorów. Zielonym można oddzielić strefę wypoczynku od strefy nauki, a szary jako kolor sprzyjający wyciszeniu umieścić nad łóżkiem np. wieszając lampę z kloszem z tkaniny.

Kolejnym ciekawym elementem aranżacji w pokoju szaro-zielonym dla dziewczynki może być stojący zegar, dekoracje ścienne, rama lustra czy fotel uszak Ducon Mini Velvet z podnóżkiem lub bez. Gdy Twoja córka podrośnie i coraz częściej będzie zapraszać koleżanki, wstaw do jej pokoju zieloną rozkładaną sofę Flic, która będzie pięknie wyglądać na tle jasnoszarej ściany.

Szaro-zielone meble idealne do wielu wnętrz

Po dobraniu odcieni szarości i zieleni do konkretnego wnętrza, czas na meble. Tutaj możliwości jest wiele szare fronty i zielone uchwyty, zielone akcenty, a nawet cały zielony zestaw mebli. Jak dobrać poszczególne zestawy do konkretnych wnętrz?

  1. Salon. W stylu glamour najlepiej postawić na butelkową zieleń, a w stylu boho na jasną np. trawiasty odcień. W pokoju skandynawskim dobrym wyborem będzie akcent w intensywnym kolorze np. oliwkowym.
  2. Kuchnia.  Tutaj lepszym wyborem będą szare meble z zielonymi akcentami. Do kuchni warto wstawić zielone krzesła i dodatki i wyeksponować je na tle szarych ścian.
  3. Łazienka. W tym wnętrzu najlepiej postawić na ciemne zielenie np. butelkową lub khaki albo ciemny szmaragd. Uzupełniając aranżację jasnoszarymi dekoracjami, otrzymasz ładne i uniwersalne łatwe o przearanżowania wnętrze.

Połączenie szarości i zieleni sprawdzi się również we wnętrzach komercyjnych np. salonie kosmetycznym czy poczekalni w gabinecie terapeuty. Dzięki ich uspokajającej mocy łatwiej będzie się nieco odprężyć przed trudną rozmową w gabinecie lub poczekalni urzędu. Gdy ten ponadczasowy klasyczny duet pojawi się w pokoju dziecięcym, sprawi, że maluch o wiele szybciej się wyciszy i będzie mógł się spokojnie bawić. Natomiast nastolatkowi pozwoli bardziej skoncentrować się na nauce i wypoczynku. Łącząc szarość i zieleń zyskasz piękne wnętrze z charakterem bez względu na jego przeznaczenie.