Jak urządzić kącik wypoczynkowy w salonie?
Miejsce do relaksu i wypoczynku powinno znajdować się w każdym domu. Dla jednych idealnym miejscem na stworzenie kącika wypoczynkowego jest sypialnia, dla innych taras, a dla jeszcze innych salon. Jak urządzić kącik wypoczynkowy?
Po co aranżować kącik wypoczynkowy w salonie?
Kącik wypoczynkowy to przestrzeń w pokoju dziennym, której głównym zadaniem jest zapewnienie miejsca relaksu. Może to być fotel i stolik kawowy przy regale z książkami lub w pobliżu kominka. Projektując kącik wypoczynkowy w salonie warto pamiętać o kilku kwestiach:
- liczbie osób, które będą z niego korzystać,
- sposobie spędzania wolnego czasu,
- stworzenie lub nie dodatkowego miejsca do spania dla gości.
Dodatkowo, urządzając kącik wypoczynkowy dobrze odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie meble chcesz w nim umieścić.
Jakie meble przydadzą się w kąciku wypoczynkowym?
Szukając mebli do salonu, które będą stać w kąciku relaksu, warto pomyśleć o takich, które będą wygodne i funkcjonalne. Do stworzenia miejsca relaksu w salonie przydadzą się:
- sofa lub kanapa,
- fotele,
- stojąca lampa,
- dywan i dodatkowy koc,
- regał na książki
Aranżacja kącika wypoczynkowego w salonie
Pomysłów na aranżację kącika wypoczynkowego w salonie jest wiele. Często ich wygląd zależy od stylu salonu, jego metrażu i dodatkowych elementów wystroju, jak np. galeria czy antresola. Szukając inspiracji do projektu można posiłkować się ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu.
Szukając mebli do kącika relaksu w pokoju dziennym dobrze pomyśleć o dostosowaniu ich do naszych preferencji. Przykładowo, urządzając kącik relaksu dla fana filmów i seriali warto ustawić meble tak, by były na wprost ekranu telewizora.
Stworzenie kącika wypoczynkowego w salonie z antresolą czy galerią może być wyzwaniem. Aranżacja salonu może nam nie pozwolić na stworzenie większego kącika wypoczynkowego, jednak nie musi to być problemem. W takiej sytuacji można kupić dodatkowy fotel lub sofę.
Aranżacja salonu to także świetny sposób na zabawę kolorami. W salonie w stylu skandynawskim w kąciku wypoczynkowym pod oknem będzie pięknie wyglądać fotel Kooper lub nieco węższy Slender. Do kącika relaksu na antresoli może być trudno wnieść fotele, jednak i na to jest sposób. Można zamiast nich wstawić pufę z oparciem lub bez. W takim kąciku relaksu pięknie zaprezentuje się puf Flair lub Baron.
Kącik wypoczynkowy galeria
Kącik wypoczynkowy na galerii to specyficzne miejsce do zaaranżowania. W takim miejscu świetnie sprawdzi się narożnik albo sofa modułowa. Ustawiony obok podłużny regał z książkami pozwoli stworzyć kącik czytelniczy w domu. Gdy dostawimy do niego stolik kawowy i kilka poduch do siedzenia, stworzymy oryginalne i przytulne miejsce do czytania. Aranżacja salonu z galerią często staje się polem do rozwijania kreatywności. Pozwala eksperymentować i szukać nowych i funkcjonalnych rozwiązań.
Pomysły na kąciki wypoczynkowe w salonie
Urządzając kącik wypoczynkowy w salonie warto pomyśleć również o najmłodszych. Jak stworzyć kącik dla dziecka w salonie tak, by nie popsuć aranżacji salonu niepasującymi elementami? Pierwszą możliwością jest rozłożenie dywanu z bajkowym motywem w kolorach pokoju dziennego. Drugim pomysłem może być ustawienie małego regału ze składanymi pudełkami na zabawki. Trzecią propozycją może być stworzenie mobilnego kącika dla dziecka w salonie.
Pomysłów na kącik wypoczynkowy jest tak naprawdę tyle, ile urządzających salon. Wszystko zależy od naszej kreatywności i stylu naszego pokoju dziennego. Kącik fana seriali i filmów powinien mieć wygodną sofę lub kanapę i telewizor. W kąciku mola książkowego powinien znaleźć się stolik kawowy, regał z książkami i miękki dywan oraz wygodny fotel. W miejscu dla wielbicieli planszówek warto wstawić regał na gry i większy stół na rozkładanie plansz. Świetnie sprawdzą się w takim kąciku wypoczynkowym pufy Colista lub Icon – wygodne i z obiciami w żywych intensywnych kolorach. Gdy kącik wypoczynkowy ma stać się również miejscem do spania dla gości można pomyśleć o wstawieniu narożnika lub sofy funkcją spania, np. Ludo, Swift albo Flic.