×

Jak dobrać fotel do sofy?

Welurowy fotel i sofa w kolorze butelkowej zieleni

Wybór sofy i foteli często stają się wyzwaniem. Czym się kierować? Jak wybrać tak, by cała aranżacja była spójna i pięknie wyglądała? Jak znaleźć odpowiednie fotele do już stojącej w salonie sofy?

Dostosuj meble do stylu mieszkania

Kanapy i fotele do salonu powinny być wygodne i mieć odpowiednie wymiary. Szukając odpowiednich warto zastanowić się nad stylem. Do salonu w stylu skandynawskim idealne będą fotele o smukłym kształcie (np. Tago). Do skandynawskiego salonu z kominkiem świetnie będzie pasować fotel uszak z podnóżkiem lub bez, taki jak Ducon Malmo lub Ducon Velvet.

Wybieranie kanapy i foteli do salonu może stać się przyjemnością. Szukając foteli do salonu można bawić się wzorami, kolorami i rodzajami obić. Do salonu retro lub w stylu „misz-masz” można wybrać fotele z przeszyciami lub pikowane. W takim salonie pięknie zaprezentują się Fox albo Ducon Velvet. Ich żywe i intensywne kolory będą wyrazistym akcentem w pokoju dziennym z jasnymi ścianami. Kanapa z fotelem z ciemnym welurowym obiciem będzie pięknie wyglądać jako kontrast w salonie z ciemniejszymi ścianami.

Jak dopasować fotele do już stojącej w salonie sofy?

Kanapy do salonu to meble, które nie tylko mają pięknie wyglądać, ale również być wygodne i zapewniać komfortowy wypoczynek. Fotele ustawione obok kanapy powinny pozwolić zanurzyć się w nim z kawą lub herbatą i nie myśleć o niczym. Jednym z takich mebli jest fotel Magnus. Pięknie wygląda, jest wygodny, a jego szerokie siedzisko pozwala wygodnie się usadowić.

Dobierając fotele do kupionej wcześniej kanapy, warto szukać takich, które mają ten sam lub zbliżony kolor obicia. Może to być trudniejsze zadanie, bo kanapę do salonu kupiliśmy dawno temu i linia produktowa została już wycofana. Co wtedy zrobić?

Wybierając kanapy z fotelami do salonu można pobawić się stylami. Jeśli kanapę kupiliśmy w stylu glam, możemy spróbować dobrać do nie fotele vintage lub retro. Pięknymi fotelami w tym stylu są fotele Chesterfield. Ciemnobrązowy Chesterfield Max Wood ze skórzanym obiciem jest tak uniwersalny, że będzie idealnie wyglądać w każdym salonie. Stanie się pięknym dodatkiem zarówno do salonu w stylu retro, jak i nowoczesnym.

Modne fotele do sofy

Kanapy do salonu, które wymieniamy lub odnawiamy mogą stać się całkiem nowym meblem. Wystarczy zmienić obicie lub kupić narzutę w oryginalne wzory. Takie rozwiązanie może ułatwić dokupienie foteli

Kanapy i fotele to świetne meble do pokoju gościnnego lub pokoju nastolatka. Szukając foteli do jego pokoju warto postawić na te najmodniejsze w sezonie. Jednymi z takich foteli są takie, które mają oryginalne i żywe kolory, np. Coco lub Opus Velvet.

Modne fotele do sofy to również fotele mające oryginalne wykończenia. Nogi z  czarnego metalu, drewniane podłokietniki czy poduchy na siedzisku albo pikowane oparcie to niektóre z nich. Warto pamiętać także o tym, że sofy i fotele do salonu powinny mieć oparcia podobnej wysokości. Dodatkowo sofa lub kanapa powinna być odpowiednio większa.

 

Czerwony fotel z białymi nogamiKolory i wzory foteli do kanapy - różnorodne aranżacje

Szukając foteli do sofy można zaszaleć i wybrać fotele w oryginalnych kolorach. Do nowoczesnego salonu z czarnymi ścianami lub innym bardzo ciemnym kolorem świetny będzie Dillon Velvet z jasnoniebieskim obiciem.

Kanapy z fotelami do salonu z kolorowym obiciem nie muszą być jednolite. Taki fotel pięknie zaprezentuje się w pokoju dziennym w stylu retro misz-masz. Warto pamiętać, że takie rozwiązanie nie musi wywoływać wrażenia chaosu i niedopasowania. Gdy staje się  to zamierzonym zabiegiem kanapa i fotele do salonu stają się przyciągającym wzrok akcentem. Jakie konkretnie modele foteli wybrać? Proponujemy konkretne fotele do konkretnego stylu:

  • Chesterfield Modern Wood i Chesterfield Grand będą idealne do aranżacji w stylach klasycznych, np. angielskim lub retro,
  • uszaki Hollins i Ducon Malmo będą dobrym rozwiązaniem do skandynawskich salonów z kominkiem.