×

Aby korzystanie ze strony było w pełni możliwe korzysta ona z ciasteczek. Aby zachować zgodność z nową dyrektywą o prywatności, musimy poprosić Cię o zgodę na przetwarzanie cookies. Czytaj więcej

Akceptuję

Informujemy, że wszystkie złożone i opłacone zamówienia do 21.07.2024 zostaną dostarczone do 29.07.2024.  

Dlaczego warto kupić welurowy fotel? 5 powodów

Dlaczego warto kupić welurowy fotel? 5 powodów

Fotel z welurowym obiciem to jeden z wygodniejszych foteli. Można się w nim zanurzyć z książką i herbatą, pięknie wygląda, a jego miękkie obicie sprawia, że czujemy się błogo. Na co zwrócić uwagę, szukając fotela z weluru do swojego salonu?

Jak wybrać fotel welurowy do salonu?

Wybierając fotele welurowe do salonu warto najpierw zadać sobie pytanie – Jaki efekt chcemy osiągnąć? Gdy chcemy, by fotele stały się wyrazistym akcentem warto postawić na fotele welurowe z obiciem w żywym kolorze, np. ciemnoczerwonym. Gdy chcemy, by fotele stały się kolejnym elementem całości, postawmy na fotele z obiciem w kolorze mebli lub ścian.

Szukając odpowiednich foteli welurowych, dobrze zastanowić się na modelem fotela. Jeśli fotel ma stać w kąciku wypoczynkowym, warto postawić na uszaka Hollins lub Savano. Jeśli fotele mają znaleźć się w centralnym punkcie salonu, warto wybrać takie fotele welurowe, które staną się wyrazistym akcentem. Dobrym wyborem będzie Slender Wood lub Opus Velvet. Jego opływowe kształty pozwolą ustawić go nawet bardzo blisko stołu lub stolika kawowego.

Gdy kupujemy fotele welurowe do salonu zwróćmy uwagę na styl. Do salonu w stylu skandynawskim lepiej będą pasować fotele welurowe o smukłych kształtach i z jasnym obiciem, np. Coco lub Linara.

 

Fotele skórzane czy welurowe do salonu, który wybrać?

Szukając kompletu wypoczynkowego do salonu, często zadajemy sobie pytanie: Co będzie lepsze – welurowe obicia, czy skóra? Przyjrzyjmy się obu modelom foteli i sof.

Zaletą foteli welur do salonu jest możliwość dopasowania go do nawet najbardziej oryginalnego koloru ścian i mebli. Butelkowa zieleń czy brudny róż będą dobrze współgrać z białymi ścianami i czarnymi meblami. Staną się piękną i lekko awangardową całością. Kolejna zaleta foteli welurowych to miłe w dotyku obicia.

Skórzane fotele i sofy są według wielu bardziej eleganckie. To prawda, jednak mają pewien mankament – są zimne w dotyku. Z drugiej strony gładkość skóry również jest dość przyjemna w dotyku. Poza tym ze skórzanych foteli łatwiej usunąć zabrudzenia. Choć są eleganckie skórzane fotele mogłyby gorzej wyglądać w nowoczesnym wnętrzu. W tak urządzonym pokoju dziennym świetnie sprawdzą się eleganckie fotele welurowe, takie jak Kooper w kształcie muszelki.

Choć fotele welurowe konkurują ze skórzanymi są piękne i oryginalne. Ich wory i kolory pozwalają dopasować je do każdej, nawet najbardziej szalonej aranżacji. Ich miłe w dotyku obicia w żywych kolorach pięknie się prezentują.

 

Eleganckie fotele welurowe

Eleganckie fotele welurowe to nie tylko wygląd, ale również wykończenia. Drewniane lub metalowe wyglądają genialnie i są jednym z bardziej eleganckich elementów wystroju. Jednym z ciekawszych eleganckich modeli foteli welurowych jest Giselle – szerokie oparcie i siedzisko na metalowych nogach to jego główne atuty. Giselle ma obicia w żywych intensywnych kolorach, co sprawia, że stają się wyrazistym akcentem.

Kolejny popularny model to Demure z jasnym obiciem na drewnianych nogach. Dodatkowa poducha i smukłe, ale dość szerokie podłokietniki sprawiają, że jest idealny do kącika wypoczynkowego w salonie w stylu skandynawskim.