Boho Święta – czym jest i jak wygląda styl boho?

Boho Święta – czym jest i jak wygląda styl boho?

Styl boho wszystkim kojarzy się ze swobodą dobierania różnych materiałów i wzorów. Niezwykła estetyka wnętrz gdzie nowoczesne meble potrafią współgrać z zabytkowymi dodatkami i tworzą idealną całość. Można tutaj śmiało powiedzieć, że styl boho daje możliwość uwolnienia kreatywności. 

Styl boho kojarzony jest z obyczajową rewolucją lat 60 i 70. Zmieniał się on na przestrzeni wieków i wciąż zaskakiwał swoją wielobarwnością i ogromnymi możliwościami jeśli chodzi o łączenie kolorów, mebli i dodatków. Możemy spotkać się z różnymi rodzajami boho stylu np. marokański, scandi, modern i ludowy. 

 

Jak wyglądają wnętrza w boho stylu?

Kiedy wchodzimy do salonu, który urządzony jest w stylu boho widzimy wiele elementów, kolorów i wzorów niekoniecznie pasujących do siebie. Najważniejsze są tutaj kolory, które są nie tylko intensywne, ale ma być ich naprawdę bardzo dużo i powinny tworzyć różne kombinacje np. granatowy narożnik i żółty fotel. Często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że wnętrze boho jest krzykliwe i pstrokate. Coś w tym rzeczywiście jest i śmiało się pod tym podpisujemy.
Kolory popularne w tym stylu to odcienie czerwieni, niebieskiego i brązu, a także pastelowe kolory żółtego i beżu. Jeśli chodzi o dodatki to warto pomyśleć o kolorowych poduszkach, wzorzystych dywanach, obrazów i mnóstwa roślin doniczkowych – oczywiście żywych.

 

Jakie meble pasować będą do pokoju boho

Tak naprawdę do stylu boho pasować będą wszystkie te meble, które dostępne są w żywych , mocnych kolorach lub pastelowych beżach i brązach. Oferta naszego sklepu to sofy i fotele w różnych połączeniach kolorystycznych. Mamy sofy narożne w odcieniach niebieskiego, ale także beżowe sofy dwuosobowe lub trzyosobowe. Fotele to także różnorodność kolorystyczna i tak znajdziesz u nas żółty fotel, a nawet fotele w butelkowej zieleni, czy mocnym odcieniu czerwonego.

 

Nasze ulubione meble, które możesz śmiało wykorzystać do aranżacji boho pokoju dziennego:

Sofa dwuosobowa Revive – bardzo podoba nam się ten model ze względu na jej klasyczny, a zarazem elegancki wygląd. Jest niezwykle subtelna i dają wiele możliwości. Możemy wykorzystać ją do stworzenia wyjątkowej strefy komfortu w salonie. Jest bardzo wygodna i dzięki wysokim podłokietnikom i wysokiemu oparciu pozwala na relaks i odpoczynek na naprawdę wysokim poziomie. Pięknie prezentuje się w klimacie świątecznym i jej kolor beżu, a nawet jasnej kawy wygląda bardzo subtelnie, elegancko i stylowo.

 

Narożnik prawostronny Covex – to model kanapy, która wygląda świetnie w dużych przestrzeniach. Jest bardzo prosty w swojej formie i zarazem bardzo elegancki. Dostępny w różnych wariantach kolorystycznych i tak proponujemy granatowy narożnik lub kanapę narożną w kolorze pudrowego różu. Nóżki w sofie są metalowe i dają wrażenie lekkości całemu meblu. 

 

Fotel z podnóżkiem Ducon – w kolorze miodowym wygląda uroczo. Tworzy świetny duet z ciemnoniebieską narożna kanapą. Wykonany z materiału, który w swojej strukturze przypomina filc co daje efekt ciepłego i przytulnego mebla. Podnóżek to świetna propozycja dla zmęczonych nóg.