×

Aby korzystanie ze strony było w pełni możliwe korzysta ona z ciasteczek. Aby zachować zgodność z nową dyrektywą o prywatności, musimy poprosić Cię o zgodę na przetwarzanie cookies. Czytaj więcej

Akceptuję

Informujemy, że wszystkie złożone i opłacone zamówienia do 29.05.2024 zostaną dostarczone do 10.06.2024.  

Fotele rozkładane

Fotele rozkładane to meble wielofunkcyjne i nie zajmują więcej miejsca niż tradycyjny fotel. Po ich rozłożeniu można uzyskać komfortowe miejsce do spania.

Kupuj wg
Cena
Głębokość
Szerokość
Wysokość

Produkty 6

Produkty 6

Wygodne fotele rozkładane do spania

Małe mieszkania i kawalerki potrzebują wielofunkcyjnych mebli, które nie zajmą również dużo miejsca. Fotele rozkładane to idealny wybór, jeśli dysponujecie małym metrażem, a potrzebujecie mebli z funkcją spania. Mała sofa rozkładana nie zawsze jest dobrą decyzją do niedużego pokoju, co innego wygodne fotele rozkładane, na których można spać. Małe meble rozkładane nie tylko pozwolą Wam dobrze się dobrze wyspać, ale i zaoszczędzicie przy tym niezbędne w małych pomieszczeniu miejsce. Taki fotel jest kompaktowy, stylowy i pasuje do wielu wnętrz. Fotel z możliwością rozłożenia świetnie sprawdza się w wielu pomieszczeniach jak salon, pokój dla gości czy pokój dziecięcy. Pomyśleliśmy również o tkaninie wierzchniej. Wiemy doskonale, że lubicie mieć wybór, dlatego dbamy o to, abyście mogli znaleźć wymarzony fotel w pasującym do wnętrza obiciu i kolorze. Bez trudu znajdziecie w naszym sklepie rozkładane fotele w różnorodnej tapicerce. Niezależnie czy preferujecie miękki i połyskujący welur, czy tkaninę o wyraźnym splocie. Fotele rozkładane doskonale prezentują się w każdej tapicerce.

Fotel rozkładany z funkcją spania

 Fotele rozkładane do salonu to meble wielofunkcyjne. W dzień można na nich siedzieć jak na tradycyjnym fotelach, dlatego z powodzeniem możecie je ustawić obok sofy czy narożnika. Jeśli lubicie czytać książkę niekoniecznie w pozycji siedzącej, proponujemy skorzystać z możliwości położenia się, jaką daje fotel jednoosobowy rozkładany. Mechanizm rozkładania jest cichy, a rozłożenie i złożenie fotela zajmuje dosłownie 4chwilę. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chcesz na fotelu uciąć sobie za dnia małą drzemkę. Z kolei w sytuacji awaryjnej, gdy więcej gości Cię odwiedzi, posiadając w domu fotel z funkcją spania, zawsze masz dodatkowe miejsce do spania dla jednej osoby. Nie musisz się martwić, że ktoś zostanie bez miejsca do spania. Komfortowe fotele rozkładane posiadają miękkie i elastyczne siedzisko oraz oparcie, dlatego są naprawdę wygodne. 

Rodzaje foteli rozkładanych

Podobnie jak w przypadku innych mebli tapicerowanych, również i fotele rozkładane różnią się stylistyką, rodzajem mechanizmu rozkładania, a także tapicerką i kolorystyką. W ofercie mamy fotele o klasycznej stylistyce, które dopasujesz do rożnych aranżacji. Fotele rozkładane do spania kształtem przypominają małą sofę, mają niezbyt wysokie oparcie i podłokietniki. Ten rodzaj foteli rozkłada się tak, jak kanapa, wysuwając dolną część fotela do przodu. Górne siedzisko staje się miejscem pod głowę. Innym typem foteli są nowoczesne modele składane jak harmonijka. Z takich komfortowych foteli rozkładanych możecie zrobić leżankę, która podtrzyma plecy i głowę, dzięki lekko podniesionemu do góry oparciu. W naszym sklepie znajdziecie zarówno fotele z tradycyjnej plecionej tkaniny, jak i welurowe fotele. Bogaty wybór kolorów sprawia, że dostępne kolorowe fotele dopasujesz do nowoczesnych, skandynawskich, jak industrialnych i klasycznych aranżacji. 

Fotel rozkładany dla dziecka – czy warto?

Jeśli zastanawiasz się nad meblem do spania dla dziecka, masz do wyboru kilka opcji. Oprócz tradycyjnych łóżek, na które nie zawsze jest miejsce w pokoju dziecięcym, masz możliwość, wybrania jeszcze innych mebli rozkładanych. Jedną z ciekawych alternatyw jest fotel rozkładany do spania dla dziecka. Zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście fakt, że takie meble są komfortowe, fotele rozkładane zmieszczą się nawet w bardzo małym pokoju dziecięcym. Nowoczesna stylistyka i wygoda w użytkowaniu powodują, że tego rodzaju fotele są coraz chętniej wybierane do dziecięcych wnętrz w zastępstwie do sofy rozkładanej. W dzień mogą pełnić mebla do siedzenia, a wieczorem rozłożysz fotel i uzyskasz wygodne miejsce do spania dla dziecka. Fotele z możliwością rozłożenia bardzo łatwo zaaranżujesz do wnętrza pokoju dziecka. Co więcej, wspaniała w dotyku tkanina np. z milutkiego weluru i przyjemna dla oka kolorystyka pomogą Wam skonfigurować mebel do pokoiku małej księżniczki czy księcia.