×

Aby korzystanie ze strony było w pełni możliwe korzysta ona z ciasteczek. Aby zachować zgodność z nową dyrektywą o prywatności, musimy poprosić Cię o zgodę na przetwarzanie cookies. Czytaj więcej

Akceptuję

Informujemy, że wszystkie złożone i opłacone zamówienia do 26.11.2024 zostaną dostarczone do 10.12.2024.  

Przemeblowanie pokoju, czyli jak odświeżyć swoje wnętrze

Przemeblowanie pokoju, czyli jak odświeżyć swoje wnętrze

Przemeblowanie pokoju to prosty i tani sposób na zmianę aranżacji. Pomaga również sprawić, że pokój stanie się funkcjonalny i oryginalny, a przede wszystkim sprawia, że czujemy się lepiej, zmieniając coś w mieszkaniu. 

Przemeblowanie pokoju dla niektórych jest również motywatorem do zmian życiowych. Ustawiając inaczej sofę czy łóżko, można spowodować, że inne sprawy będą łatwiejsze do „ogarnięcia”.  Poza tym funkcjonalne  ustawienie mebli potrafi zdziałać cuda i doprowadzić do tego, że nawet sztampowe wnętrze zyska nieco oryginalności. Niżej nasze podpowiedzi i pomysły na przemeblowanie pokoju.

Od czego zacząć, przemeblowując pokój?

Gdy już podejmiemy decyzję o przemeblowaniu, pierwsza kwestia do „ogarnięcia” to pomysł na nowe ustawienie mebli. Trzeba pamiętać, by nowy układ był równie funkcjonalny co poprzedni. Szukając innego miejsca na regał czy szafę, należy zadbać o odpowiednio szerokie ciągi komunikacyjne. Kolejny aspekt przemeblowania w pokoju to stworzenie stref, jeśli ich wcześniej nie było, a pojawiła się potrzeba podzielenia salonu np. na strefę wypoczynku i pracy czy stworzenia kącika zabaw dla dzieci. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie podzielenie wnętrza za pomocą kontrastujących kolorów lub dywanu albo po prostu regału, a nawet stołu. Separator możesz zrobić również z mebla w innym nietypowym kolorze np. czarnym ażurowym regałem jako kontrastowy akcent z kompletem białych mebli.

Innym separatorem może stać się sofa np. modułowa Chesterfield albo narożnik taki jak Majestic New.  Ustawiając kanapę w centrum pokoju podczas przemeblowania, będziesz mieć również możliwość oddzielenia wyspy kuchennej od otwartego salonu. Robiąc przemeblowanie, powinieneś pamiętać także o:

  • pozbyciu się nadmiaru dekoracji i innych przedmiotów zagracających przestrzeń,
  • odpowiednim zabezpieczeniu nóżek szaf czy regałów np. filcowych krążków, by uniknąć zarysowań podczas przesuwania mebli,
  • zaplanowaniu nowego układu mebli tak, by wnętrze pozostało jasne i funkcjonalne,
  • dobraniu odpowiedniej liczby dodatków,
  • zapewnieniu dużej ilości światła dziennego,
  • nieblokowaniu ciągów komunikacyjnych,
  • sprawdzeniu, czy nie wystarczy obrócić np. sofy o 180 stopni, by zyskać trochę miejsca.

Jeśli nie masz pomysłu na przemeblowanie pokoju, skorzystaj z pomocy projektanta wnętrz, który na pewno podpowie, jaki nowy układ mebli w pokoju będzie najlepszy.

Funkcjonalny układ mebli – wskazówki

Funkcjonalne umeblowanie pokoju może być wyzwaniem, jednak nie musi spędzać snu z powiek. Biorąc pod uwagę takie sprawy jak m.in. kształt zarówno mebli, jak i pokoju, można niemal idealnie rozplanować nowe ustawienie mebli. Planując przemeblowanie, należy dokładnie zmierzyć i meble, i nowe miejsce dla szafy czy regału. Później warto sprawdzić, czy wybrane miejsce nie będzie zasłaniać okna albo blokować swobodnego dojścia do drzwi.

Kolejny aspekt funkcjonalnego układu mebli, na który trzeba zwrócić uwagę to rozmiar mebli. Jeśli planujesz ustawienie mebli w ciągu postaw na miejsce pod ścianą. To świetny wybór, gdy musisz znaleźć miejsce na duże meble np. szafę, komodę albo witrynę.

Detale, które zrobią różnicę – nowe ściany i oświetlenie

Pozornie nieistotnym elementem podczas przemeblowania pokoju są oświetlenie i dekoracje. Oba te aspekty mogą sprawić, że wnętrze stanie się lepiej doświetlone. Nowe umeblowanie pokoju po rozdzieleniu salonu np. na strefę jadalnianą i wypoczynkową może wymagać zawieszenia dodatkowej lampy albo dostawienia dodatkowego stolika. Tutaj pojawia się sporo możliwości, ponieważ można postawić na kinkiet, punktowe oświetlenie LEDowe albo zawieszaną na kablu lampę w stylu industrialnym bądź stojącą boho lub vintage. Można także stolik kawowy zamienić na oryginalną ławę lub postarzany duży stół do strefy jadalnej.

Inspiracje nowych układów wnętrza

Umeblowanie pokoju na nowo może stać się inspiracją do ciekawego połączenia dwóch stylów. Decydując się na taki układ, pamiętaj, by zachować umiar. Do oryginalnych połączeń należą:

  • japandi, czyli styl skandynawski i japoński,
  • boho i scandi,
  • eko i boho,
  • loft i industrialny,
  • angielski i rustykalny.

Style możesz łączyć dowolnie po to, by sprawić, że Twoje wnętrze otrzyma nowe oblicze. Dodatkowo możesz postawić na nasze najciekawsze kolekcje mebli, które z pewnością staną się doskonałą aranżacją. Sofy Avos, narożniki Snug czy uszaki Ducon Velvet nadadzą Twojemu salonowi niesamowity charakter.

Szukając inspiracji na nowy układ mebli, możesz także przejrzeć nasz look book, w którym opublikowaliśmy najciekawsze zdjęcia naszych klientów. Dodatkowo przemeblowanie pokoju może stać się małą zmianą, która zrobi wielką różnicę, bo nowe ustawienie mebli stanie się powodem zachwytu gości i uśmiechu na Twojej twarzy. Każda inspiracja i pomysł na nowe ustawienie mebli na pewno będzie czymś, co pobudzi Twoją kreatywność i stanie się pretekstem do wspólnego spędzenia czasu z mężem lub przyjaciółmi podczas planowania ciekawego „nowego starego” wnętrza. Przejrzyj naszą ofertę i look book już teraz i znajdź swój pomysł na przemeblowanie pokoju!