×

Jak kupować bezpiecznie meble przez internet krok po kroku?

Jak kupować bezpiecznie meble przez internet krok po kroku?

Zakupy przez internet są sposobem na znalezienie wymarzonego prezentu dla bliskiej osoby, obejrzeniem filmu na ulubionej platformie czy kupieniem sofy albo łóżka. Teraz w czasie pandemii COVID-19 zakupów prawie już nie robimy stacjonarnie. Przez internet zaczęliśmy kupować wszystko od ubrań po meble. Jak kupić wymarzone meble online?

Bezpieczne zakupy w sieci

Internetowe zakupy mają wiele plusów, jednak wiąże się z nimi pewne ryzyko. W sieci często wiele osób czuje się bezkarnie, ponieważ błędnie zakładają, że nikt nie sprawdzi ich sklepu czy asortymentu. Jak bezpiecznie kupować przez internet?

Pierwszym krokiem podczas składania zamówienia powinno być sprawdzenie sklepu internetowego. Można to zrobić, przeglądając opinie na stronach platform zakupowych takich, jak Allegro czy Amazon i porównując wypowiedzi klientów.

Robiąc zakupy w internecie warto przejrzeć fora tematyczne, ponieważ często pojawiają się na nich odpowiedzi na pytania o konkretny sklep. Kolejnym krokiem jest przeczytanie regulaminu sklepu oraz polityki zwrotów, a także polityki prywatności.

Jak robić zakupy przez internet, by uniknąć rozczarowania? Sprawdzać dostawców i opinie innych kupujących oraz wybierać znane marki. Wybranie sklepu marki, którą znamy lub została nam polecona pozwoli na bezpieczne zakupy

Kupując sofę przez internet dobrze jest również przyjrzeć się nazwom oferowanych produktów – czy np. nie ma literówek w nazwach typu Chesterfield, Imami, Content czy Dillon Velvet.

Czy warto kupować meble online?

O ile przez internet kupujemy książki, ubrania, kosmetyki czy inne przedmioty, o tyle z meblami sprawa się komplikuje. Jak zamawiać przez internet meble czy inne akcesoria do domu?

Pierwszym etapem powinien być wybór sklepu lub platformy zakupowej. Salony meblowe często wystawiają swoje produkty na tzw. marketplace lub reklamują się w social mediach. Większość znanych marek ma swoją stronę na Facebooku lub profil na Instagramie. Wchodząc na ich profile, można przejrzeć, co i w jaki sposób o danym sklepie pisze się w sieci.

Kupowanie mebli przez internet to dla wielu wyzwanie, ponieważ wybierając sofę, np. dwuosobową Slender lub Tibor czy fotele Majestic albo Zinola, nie mogą ich dotknąć. Muszą zaufać opisowi oraz opiniom innych, a także zdjęciu. Z powodu innego światła kolor sofy czy narożnika może się troszkę różnić od rzeczywistego, np. bardzo intensywny odcień narożnika Magnus może być odrobinę mniej wyrazista, a szarość sofy Dillon Velvet być bardziej intensywna. Dla wielu kupowanie przez internet przedmiotów o większych rozmiarach niż książka czy flakon perfum jest dość skomplikowanym procesem.

Dlaczego kupowanie mebli przez internet może być dobrym pomysłem? Po pierwsze, meble kupione online często są oryginalne tak, jak narożnik Covex czy Elegance albo znaleźliśmy lokalny salon, w którym kupimy krzesła z ręcznie rzeźbionymi wykończeniami. Po drugie, kupowanie mebli przez internet pozwala na dłuższe zastanowienie się nad zakupami. Po trzecie, wybieranie mebli online nie wymaga od nas wyjścia z domu i zapobiega np. marudzeniu dzieci na dłuższym wypadzie po sofę Chesterfield Grand czy sofę Cosy lub fotel Boom z funkcją spania. Po czwarte, zakupy w internecie często pozwalają na bardziej szczegółowe omówienie oczekiwań oraz stworzenie indywidualnego projektu.

Bezpieczne zakupy w salonie meblowym pozwalają również na dostosowanie czasu realizacji usług towarzyszących, jak montaż mebli takich, jak skręcenie narożnika z pojemnikiem Milan lub sofy Zeus bądź Lear do naszych preferencji już na samym początku procesu kupowania.

Jak kupować meble przez internet?

Kupowanie mebli przez internet – warto czy jednak wybrać się do salonu? Meble przez internet to dobry pomysł, ponieważ często zdarza się, że w sklepach online mamy większy wybór np. kolorów lub kupienia mebla na wymiar. 

Kolejnym atutem mebli online jest zobaczenie ich w przykładowych aranżacjach na fotografiach przesłanych przez innych klientów lub będące pracami konkursowymi architektów i projektantów. Meble przez internet to również możliwość tzw. wirtualnego spaceru po przykładowym salonie czy kuchni. Dzięki temu możemy zobaczyć, gdzie najlepiej będzie ustawić meble kupione online - pod oknem, w centrum czy bliżej drzwi.

Meble przez internet to także szansa dawana małemu lokalnemu salonowi na reklamę, bo nic tak nie działa na korzyść sklepu jak zadowolony klient. Kupowanie mebli przez internet pozwala na wybranie wymiarów szafy czy komody już na pierwszym etapie robienia zakupów.

Proces kupowania mebli przez Internet jest taki sam, jak podczas kupowania innych produktów. Warto zacząć od przejrzenia stron sklepów i przeczytania opinii klientów, poczytać wypowiedzi o danej marce w social mediach i na forach tematycznych, a na koniec wybrać produkt i sfinalizować transakcję.

Szukanie mebli przez internet może być świetnym czasem dla całej rodziny. Do szukania sofy czy krzeseł do jadalni można zaprosić męża nie lubiącego długie spacery po salonach meblowych i galeriach handlowych, zaangażować dzieci w pierwszy etap projektowania ich pokoju czy umówić się na szukanie dodatków z przyjaciółką podczas tzw. babskiego wieczoru.